O mnie

Lek. med. Wiesław Moszczyński, specjalista urolog, chirurg

 

Wiesław Moszczyński urolog Gdynia

Jestem specjalistą urologii z 35 letnim stażem zawodowym. Dyplom i tytuł lekarza medycyny uzyskałem w 1982 roku. Przez cały okres swojej kariery zawodowej intensywnie zgłębiam wiedzę medyczną dzięki ciągłej praktyce oraz dokształcając się na licznych kursach i szkoleniach.
Medycyna rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego moje doświadczenie zawodowe zdobywam na całym świecie. Regularnie biorę udział w międzynarodowych kongresach, zjazdach naukowych i sympozjach poświęconych tematyce nowoczesnej urologii.

Kariera

6 lat po zakończeniu studiów medycznych przystąpiłem do egzaminu specjalizacyjnego (w WZiOS UW w Gdańsku), dzięki któremu uzyskałem tytuł i uprawnienia specjalisty I stopnia z chirurgii ogólnej. Następnym etapem kariery było uzyskanie tytułu specjalisty II stopnia w zakresie urologii. Miało to miejsce w 1996 roku w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Do 2008 roku byłem starszym asystentem Kliniki Urologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 Akademickiego Centrum Klinicznego AMG w Gdańsku. Obecnie współpracuję z uznanymi klinikami, oraz skupiam się na prowadzeniu prywatnej praktyki w moim gabinecie urologicznym w Gdyni.

Świat urologii

Jako urolog jestem członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Jestem specjalistą urologiem oraz chirurgiem ogólnym z 35 letnim doświadczeniem zawodowym.
Moi pacjenci mi ufają, ponieważ jestem profesjonalistą i na przestrzeni lat zdobyłem dużą wiedzę medyczną. Przychodzą do mnie ludzie z problemami zdrowotnym, dlatego zawsze staram się starannie wysłuchać każdą osobę i zrobić wszystko by pomóc. Jeżeli problem wykracza poza moje medyczną specjalizację, szybko kieruję do najlepszych specjalistów z innych dziedzin.
Świat medycyny szybko się zmienia, aby móc skutecznie pomagać ciągle podnoszę swoję kwalifikacje. Należę do prestiżowych stowarzyszeń – Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology, EAU). Regularnie uczestniczę w konferencjach i kongresach naukowych, podczas których wymieniam się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami urologii z innych państw. Poznane podczas sympozjów innowacyjne techniki zabiegowe z wdrażam w swoim prywatnym gabinecie.

Dyplomy

Kilka moich dyplomów